Den našich spolků

Den našich spolků - akce pro veřejnost s kulturním a sportovním programem.

 

První ročník akce zaměřené na prezentaci a spolupráci spolků a organizací z Čech a Saska (skauti, střelecký klub, trampové, myslivci, hasiči, kynologové, šermíři, ochotníci, MGH Neukirch, Martinshof Rothenburg Diakoniewerk) pořádáme 4. 8. 2018 od 10:00. Akce Den spolků je pořádána v areálu Lesní zátiší Brniště, vstup je pro všechny zdarma.

 

Jádrem akce je přednáškový stan a zážitkové wokshopy - např.lukostřelba, myslivecké trofeje, hasičská technika. Součástí bude i doprovodný program (kapely a divadlo, tvořivé dílny pro děti, stánky s regionálními produkty a občerstvením).

 

V měsících čevnu a červenci 2018 čeští a němečtí umělci společně tvoří landartové objekty a sochy v nově vznikající landartové stezce v pískovcových skalách u obce Brniště. Tvoření vyvrcholí v rámci Dne spolků 4.8., kdy bude landartová stezka slavnostně otevřena a budou vyhodnocena nejzajímavější díla.

 

 

Akce zveřejněna na:  www.kudyznudy.cz.

 

Akce je podpořena Libereckým krajem a Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj z programu spolupráce Česká republika – Svobodný stát Sasko 2014 – 2020 v rámci fondu Malých projektů Euroregionu Nisa.