Kynologický den

Psi doprovází člověka již po tisíciletí a jejich přítomnost po našem boku je takřka neodmyslitelná. Plní roli hlídačů, lovců, záchranářů, asistentů, policistů, a mnohé další, ale především jsou to vděční společníci a věrní parťáci ochotní jít s námi kamkoli. Jejich rychlost, obratnost a bystré smysly doplňují lidský úsudek a společně tak vytváří efektivní tým, čehož velmi účelně využívá služební kynologie. Čtyřnozí kolegové tak doprovázejí policisty, vojáky, záchranáře či celníky. Schopnost rychlého učení a plnění téměř každého lidského přání z nich dělá skvělé partnery pro sport, ať už se jedná o „lidské“ sporty jako je běh či jízda na kole, nebo o sporty „psí“ jako agility, dog frisbee a další. Pro většinu lidí je však pes kamarádem a členem rodiny, ovšem i takový vztah je potřeba správně vybudovat a poté o něj zodpovědně pečovat.

 

3. ročník akce "Kynologický den Brniště"

22. 9. 2018

areál Zátiší Brniště

od 9. 00 do 13.00 hod

Vstup zdarma

 

 

Představí se nám kynologové se svými svěřenci v několika různých disciplínách. Můžeme se těšit na ukázku poslušnosti a divácky velice oblíbených obran, dále se nám předvedou psí záchranáři při vyhledávání věcí a vyštěkávání a chybět nebude ani ukázka vyhledávání drog, výbušnin a zbraní. Za sportovní kynologii se představí poměrně moderní disciplína, kterou je dogdancing.

 

Hlavními organizátory akce jsou: ZKO Bělá pod Bezdězem, Podralský nadační fond, obec Brniště.

 

Pro všechny pejskaře bude k dispozici poradna, kam se mohou přijít zeptat na otázky kolem výchovy a výcviku psů, poradit se o odstranění nežádoucího chování či si jen vyzkoušet prvky z některých kynologických disciplín.

 

Děti se mohou těšit na tvořivé dílničky se zvířecí tématikou a pro všechny návštěvníky bude připraveno chutné občerstvení.

 

Přijďte s námi strávit příjemné dopoledne ve společnosti psů a lidí, kteří jim zasvětili velkou část svého života, zhlédnout dovednosti, které je pes schopný si osvojit, a třeba se i přiučit něco nového.

 

Důležitá informace

Prosíme, aby majitelé nevodili své miláčky do blízkosti cvičících psů. Mohlo by dojít k rozrušení a nekontrolovatelnému chování zvířat. Každý přítomný pes bude muset mít nasazený náhubek a být připnutý na pevném vodítku.