Kynologický den

    Podralský nadační fond ZOD, obec Brniště, ZKO Bělá pod Bezdězem a ZKO Studánka 690 srdečně zvou všechny milovníky psů a příznivce kynologie na druhý ročník Kynologického dne Brniště, který se bude konat dne 23.9.2017 v prostorách areálu Zátiší v Brništi. 

 

 Kynologický den Brniště

22. 9. 2018

areál Zátiší Brniště

3. ročník

od 9. 00 do 13.00 hod

 

 Fotogalerie z minulého roku ZDE

 

              

 

 

 

 

„Pes – nejlepší přítel člověka“

 

Program se připravuje, děkujeme za pochopení...

 

 

Vstup zdarma

 

 

Důležitá informace

Prosíme, aby majitelé nevodili své miláčky do blízkosti cvičících psů. Mohlo by dojít k rozrušení a nekontrolovatelnému chování zvířat. Každý přítomný pes bude muset mít nasazený náhubek a být připnutý na pevném vodítku.

Pro konzultace výchovy a výcviku bude prostor v závěru programu, kam bude možné Vašeho psa přivést.

Děkujeme za pochopení.

 

   Psi doprovází člověka již po tisíciletí a jejich přítomnost po našem boku je takřka neodmyslitelná. Plní roli hlídačů, lovců, záchranářů, asistentů, policistů, a mnohé další, ale především jsou to vděční společníci a věrní parťáci ochotní jít s námi kamkoli. Jejich rychlost, obratnost a bystré smysly doplňují lidský úsudek a společně tak vytváří efektivní tým, čehož velmi účelně využívá služební kynologie. Čtyřnozí kolegové tak doprovázejí policisty, vojáky, záchranáře či celníky. Schopnost rychlého učení a plnění téměř každého lidského přání z nich dělá skvělé partnery pro sport, ať už se jedná o „lidské“ sporty jako je běh či jízda na kole, nebo o sporty „psí“ jako agility, dog frisbee a další. Pro většinu lidí je však pes kamarádem a členem rodiny, ovšem i takový vztah je potřeba správně vybudovat a poté o něj zodpovědně pečovat.

 

   Během dopoledne se nám představí kynologové se svými svěřenci hned v několika různých disciplínách. Můžeme se těšit na ukázku poslušnosti a divácky velice oblíbených obran v podání ZKO Bělá pod Bezdězem a ZKO Studánka 690, dále se nám předvedou psí záchranáři při vyhledávání věcí a vyštěkávání a chybět nebude ani ukázka vyhledávání drog, výbušnin a zbraní. Za sportovní kynologii se nám představí poměrně moderní disciplína, kterou je dogdancing, a na závěr dopoledne nám své umění předvedou Hana Ouhrabková, Petra Haspeklová a jejich čtyřnozí společníci při ukázce agility. Po krátké polední pauze bude pro všechny pejskaře k dispozici poradna, kam se mohou přijít zeptat na otázky kolem výchovy a výcviku psů, poradit se o odstranění nežádoucího chování či si jen vyzkoušet prvky z některých kynologických disciplín.

 

   Celý program bude doprovázen zajímavým komentářem, který dokreslí dění na ploše. Děti se mohou těšit také na tvořivé dílničky se zvířecí tématikou a pro všechny návštěvníky bude připraveno chutné občerstvení.

 

   Velmi prosíme všechny návštěvníky, aby nevodili na dopolední program své pejsky. Velké množství lidí, cizích psů, zvuků a pachů by mohlo vést k nekontrolovanému chování a úrazu. Pokud někdo dorazí i se svým psem, bude povinen nasadit mu náhubek, mít ho připnutého na pevném vodítku a ponese za něj plnou odpovědnost. Pro všechny pejsky bude k dispozici odpolední poradna, při které si kromě konzultace budou moci vyzkoušet např. také agility.

 

   Přijďte s námi strávit příjemné dopoledne ve společnosti psů a lidí, kteří jim zasvětili velkou část svého života, zhlédnout dovednosti, které je pes schopný si osvojit, a třeba se i přiučit něco nového.

 

Za pořadatele se na Vás těší tým PNF ZOD

 

  Michaela Hungerová

  Podralský nadační fond ZOD

 michaela@podralsko.cz

  tel.: 733 571 057