Skleněná stezka

Skleněná stezka v Brništi

Na Skleněné stezce v Brništi se setkáte se sklem v různých podobách, tvarech i barvách. Na počátku stezky vás svými barevnými větvemi z foukaného skla přivítá Skleněný strom ze sklárny Pačinek Glass. Na stezce se setkáte s uměleckými díly od takových mistrů, jakými jsou legendární výtvarník a designer Bořek Šípek nebo současný význačný umělecký sklář Jiří Pačinek, ale i s díly, která vytvořily české a německé děti v rámci přeshraničního setkání. Odměnou za to, že po stezce vystoupáte až na vrch nad obcí, kde se nachází Schröterova kaple, pro vás pak bude krásný výhled na krajinu z místa, odkud se v roce 1899 rozhlížel na svá vojska František Josef I. a samozřejmě zde čeká i další skleněné překvapení.

 

Stezka je dlouhá necelé 2 km. Pokud půjdete pěšky tam i zpět je potřeba počítat s délkou 4 km.Skleněnou stezku v Brništi pro vás společně vytvořily Podralský nadační fond ZOD, obec Brniště, sklárna Pačinek Glass a místní zemědělská firma ZOD Brniště.

 

Skleněnou stezku v Brništi pro vás společně vytvořily Podralský nadační fond ZOD, obec Brniště, sklárna Pačinek Glass a místní zemědělská firma ZOD Brniště.

Projekt je podpořen z rozpočtu Libereckého kraje a z rozpočtu EU z Evropského fondu pro regionální rozvoj z programu spolupráce Česká republika – Svobodný stát Sasko 2014–2020 v rámci fondu Malých projektů Euroregionu Nisa.

 

Podívejte se na video ze Skleněné stezky ZDE.

www.sklenenastezka.cz

 

!!!ZE SKLENĚNÉ STEZKY SE PROSÍM VRACEJTE PO STEJNÉ TRASE, PO KTERÉ JSTE PŘIŠLI. OKOLNÍ POZEMKY JSOU SOUKROMÉ!!!

 

Slide 1