Skleněná stezka

Skleněná stezka v Brništi

Na Skleněné stezce v Brništi se setkáte se sklem v různých podobách, tvarech i barvách. Na počátku stezky vás svými barevnými větvemi z foukaného skla přivítá Skleněný strom ze sklárny Pačinek Glass. Na stezce se setkáte s uměleckými díly od takových mistrů, jakými jsou legendární výtvarník a designer Bořek Šípek nebo současný význačný umělecký sklář Jiří Pačinek, ale i s díly, která vytvořily české a německé děti v rámci přeshraničního setkání. I vy si můžete na odpočívadle nad obcí vytvořit vlastní skleněnou mandalu a kochat se krásnou okolní krajinou. Pro děti jsou na cestě připraveny různé sportovní a herní prvky. Odměnou za to, že po stezce vystoupáte až na vrch nad obcí, kde se nachází Schröterova kaple, pro vás pak bude krásný výhled na krajinu z místa, odkud se v roce 1899 rozhlížel na svá vojska František Josef I. a samozřejmě zde čeká i další skleněné překvapení.

 

Stezka je dlouhá necelé 2 km. Pokud půjdete pěšky tam i zpět je potřeba počítat s délkou 4 km.Skleněnou stezku v Brništi pro vás společně vytvořily Podralský nadační fond ZOD, obec Brniště, sklárna Pačinek Glass a místní zemědělská firma ZOD Brniště.

 

Skleněnou stezku v Brništi pro vás společně vytvořily Podralský nadační fond ZOD, obec Brniště, sklárna Pačinek Glass a místní zemědělská firma ZOD Brniště.

Projekt je podpořen z rozpočtu Libereckého kraje a z rozpočtu EU z Evropského fondu pro regionální rozvoj z programu spolupráce Česká republika – Svobodný stát Sasko 2014–2020 v rámci fondu Malých projektů Euroregionu Nisa.

 

Podívejte se na video ze Skleněné stezky ZDE.

www.sklenenastezka.cz

 

Slide 1